Főoldal Fellépéseink Alapkövünk Magunkról Képgaléria Vájtfül interjú Céljaink Forrásaink Elérhetőség

Vájtfül interjú

A cikk eredetije megtekinthető itt.

Egy különleges együttessel készítettünk interjút a hazai zenekarokat bemutató sorozatunkban. A Kánai Menyegzőnek ugyanis amellett, hogy Isten dicsőítése a célja mindenkor és mindenhol, van egy speciális szolgálata is: zenét nyújtani keresztény esküvőkön. Az öt tagból álló ökumenikus csapat vezetőjével, Drozdik Sándorral beszélgettünk. Ajánljuk az interjút mindenkinek, de főként azoknak, akik még az esküvőjük előtt állnak.

- Hála Istennek egyre többen szánják rá magukat keresztény együttes alapítására, de az elég ritka, hogy egy csapat csak egy szűk célcsoportnak kívánjon szolgálni. Honnan jött nálatok az az ötlet, hogy egy „keresztény esküvői zenekar” lesztek?

- A mi szolgálatunk tulajdonképpen alapjában véve Isten dicsőítése mindenkor és mindenhol, pl: templomokban, óvodában, közösségi házban, idősek otthonában, stb., tehát nem csak egy bizonyos célcsoportnak szolgálunk, hanem Istent szolgáljuk minden erőnkkel, életünkkel.

A keresztény esküvő ötlete abból adódott, hogy amikor 1999-ben összeházasodtunk a feleségemmel, sajnos nem találtunk ilyen jellegű zenekart. Ekkor határoztuk el, hogy mi megpróbálunk segíteni a keresztény pároknak. Isten kegyelméből, három évvel ezelőtt ez megvalósult.

- Mióta végzitek ezt a szolgálatot, s milyen visszajelzéseket szoktatok kapni? Hogyan látjátok, van erre igény, azaz sokan keresnek fel benneteket, vagy ez nem jellemző?

- Kb. két éve végezzük ezt a szolgálatot, mivel keresztény körökben nagyon kevés fiatal ismeri ezt a lehetőséget, jelenleg még kevesen keresnek fel bennünket. A visszajelzésekből is az derül ki számunkra, hogy sokkal többen kérnének fel bennünket, ha tudnának erről a szolgálatról.

- Beszéljünk egy kicsit magáról az együttesről. Kikből áll a csapat? Ki, milyen posztot tölt be az együttesben és mivel foglalkoztok a mindennapokban?

- A zenekarban jelenleg öten zenélünk: Kádár Erzsébet (Lisa): énekes, egyébként a magánéletében könyveléssel foglalkozik, és egy 11 éves leány édesanyja. Mátyás Réka: basszusgitáros, az orvosi egyetem hallgatója. Mindketten hithű katolikusok. Drexler Dániel András: szólógitáros, a műszaki egyetemen tanul. Drozdik Andrea: dobos. Drozdik Sándor: gitáros, énekes, zenekarvezető. Feleségemmel, mindketten reformátusok vagyunk, polgári foglalkozásunk gépjármű szakoktató. Két gyermekünk van, kislányunk 4, kisfiúnk 6 éves.

- Vannak saját dalaitok, vagy feldolgozásokat játszotok?

- Vannak saját szerzeményeink is, de más szerzők dalait is feldolgozzuk.

- Milyen énekeket játszatok egy-egy esküvőn? Mennyiben különbözik a repertoár a templomi szertartás és az azutáni vacsora között? Lehetnek az ifjú párnak különleges kérései?

- A templomban általában áldó énekeket játszunk, a vacsoránál és az azt követő együttlétek alkalmával pedig keresztény könnyűzenét, ill. a táncolni vágyóknak, természetesen tánczenét, esetleg mulatós slágereket. A jegyes párral mindig előre megbeszéljük, hogy mit szeretnének, ez alapján állítjuk össze az est programját!

- Úgy tudom egy demótok már megjelent, van tervbe véve album kiadása is?

- A demo CD Isten segítségével tavaly szilveszterre készült el, melyről a saját szerzemények letölthetők az Internetről. Sajnos nagyon gyorsan kellett elkészíteni a CD-t, ezért nem is lett olyan színvonalú amilyennek szerettük volna, de remélem annál jobb lesz az igazi album, melynek kiadását 2006 második felére tervezzük.

- Vannak az album kiadásán kívül más konkrét terveitek a 2006-os évre?

- 2006-os év nagy tervei között szerepel többek között, hogy egyre több fiatal megismerhesse ezt a lehetőséget. Ennek érdekében szeretnénk olyan rendezvényeken, ifjúsági találkozókon részt venni, ahol bemutatkozhatunk.

- Milyen a csapat lelki háttere? Mennyire tartjátok fontosnak ezt egyáltalán? Gyülekezetetek támogat benneteket?

- A lelki háttér az egyik legfontosabb dolog a csapatban. A próbákon is nagyon fontos nekünk az Úr közelsége, és ennek érdekében, megpróbálunk mindent megtenni. Együtt imádkozunk, igét olvasunk, és csendességet tartunk. Gyülekezeti támogatás jelenleg nincs, de terveink között szerepel, hogy minél előbb megoldjuk ezt a problémát. Mivel a csapat ökumenikus, ez nem egy egyszerű feladat.

- Nem hagyhatom ki a kérdést: ha valakinek az interjút olvasva felcsillant a szeme, hogy „de hát nekem is most lesz nemsokára az esküvő, és de jó lenne egy ilyen zenekart meghívni rá”, akkor hogyan tudja felvenni veletek a kapcsolatot?

- Aki szeretné, hogy mi zenéljünk az esküvőjén, elérhetőségeink a következők: www.kanaimenyegzo.atw.hu
www.kanai.uw.hu
kanaimenyegzo@axelero.hu
Drozdik Sándor zenekarvezető: 06-70-9430-853

- Köszönöm az interjút! Van még valami, amit hozzátennél az elhangzottakhoz?

- Igen. Fontosnak tartom azt, hogy mindenki, mind a dicsőítésben, mind az együttlétekben, hozza saját elképzeléseit, saját egyéniségét, és saját kreativitását. A tapasztalatom nagyon pozitív ezzel kapcsolatban! Kérem azokat a gyülekezeteket, rendezvényszervezőket, médiákat, stb., akik tudnak segíteni abban, hogy a keresztény fiatalokhoz eljusson a keresztény esküvő híre, segítsenek! Nagy örömömre szolgált, hogy ígéreteket kaptunk az Úr kegyelméből már több helyről, igyekszünk legnagyobb hitünk szerint megállni a helyünket, és az Istenben bízva szolgálatunkat teljes hittel, és odaadással elvégezni!

Készítette: Rencsényi Áron
2006. március 2.